Wydruki

Skanowanie negatywów, slajdów i obróbka graficzna

wydruki i skanowanieSkanowanie

Dzięki znajomości zagadnień profesjonalnej fotografii oraz dużemu doświadczeniu w zakresie skanowania możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości skany z diapozytywów oraz negatywów, kolorowych oraz czarno-białych. W ofercie mamy również skanowanie z materiałów refleksyjnych (max A4). Skany wykonywane są z wykorzystaniem technologii ICE - korekty śmieci i uszkodzeń filmu (bez dodatkowych dopłat). Wszystkie slajdy skanowane są tak, jak zostaną włożone do skanera - slajdy o kadrze pionowym zostaną zapisane obrócone o 90st. Każdy skan jest ręcznie korygowany. Skanujemy zarówno odcinki filmów (długość maks. sześć klatek) jak i zaramkowane pojedyncze klatki. W przypadku gdy otrzymamy zlecenie skanowania oryginałów w bardzo złym stanie technicznym, uszkodzonych, czy też źle wywołanych konieczny może być zaawansowany retusz fotografii. Po konsultacji z Klientem możemy podjąć się takiego zadania pobierając dodatkową opłatę w wysokości 60zł (netto) za godzinę pracy operatora. W ramach każdego zlecenia służymy nieodpłatnie radą i pomocą.

wydruki i skanowanieSkaner

wydruki i skanowanie

 • Rozdzielczość optyczna: 4000 dpi
 • Typy filmów: średni format (120/220), 35mm (135), 16mm, mikroskopy elektronowe, szkiełka mikroskopowe
 • Zakres gęstości optycznej: 4.8
 • Obszar skanowania (maks.): 56.9 x 83.7 mm
 • Źródło światła: R, G, B i podczerwony (IR) udoskonalony, spójny LED.
 • Wymiary (szer./wys./głęb.): 249 x 498.5 x 202 mm
 • 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy.
 • ·Nowy, jasny obiektyw Nikkor ED.
 • ·Wielokrotne skanowanie (multisampling).
 • Ultraszybkie skanowanie (slajdy 35 mm: 40 sekund; format 6 x 9: 185 sekund).
 • Nowy, 3-liniowy przetwornik CCD wysokiej jakości - 10000 pikseli
 • Nowy zaawansowany algorytm przetwarzania obrazu dla kolorowych filmów negatywowych.
 • Aplikacja Scan Image Enhancer (rozjaśnianie i ustawianie barw za jednym kliknięciem operatora).
 • Technologia Digital ICE4 Advanced™ Digital ICE Quad Advanced) oraz Digital ICE Professional™

wydruki i skanowanieProfesjonalna jakość

Skaner SUPER COOLSCAN 9000 ED został zaprojektowany z myślą o spełnianiu oczekiwań profesjonalistów, najwyższych oczekiwań. Specjalnie dla nich istnieje możliwość skanowania materiałów w różnych formatach: filmy typu (formatu średniego) 120/220, 35 mm (135), 6 x 7, 6 x 9, 16 mm, klisz z mikroskopów elektronowych oraz filmów w innych formatach. Podstawowe elementy wielkoformatowego skanera 9000 ED udoskonalające odtworzenie wysokiej rozdzielczości filmów średniego formatu – zwiększona jasność soczewki Nikkor ED (skanowanie w wysokiej rozdzielczości i przekazywanie obrazu o niezwykłej czystości optycznej), 3-liniowy przetwornik obrazu CCD oraz spójna wiązka świetlna LED (udoskonalone w celu podwyższenia jakości obrazu i skrócenia czasu skanowania). Te znakomite właściwości gwarantują przewagę nad konkurencją w zakresie profesjonalnej obróbki obrazu. COOLSCAN 9000 ED - szybki, potężny i niezawodny.

wydruki i skanowanieObrazy najwyższej rozdzielczości i wyjątkowe ostre

Dzięki rozdzielczości optycznej 4000 dpi oraz 16-bitowej konwersji analogowocyfrowej, uzyskiwane są niezwykle ostre obrazy.
Dla przykładu, przy skanowaniu obrazu 8946 x 8946 pikseli w formacie 6 x 6, dla każdego koloru (RGB) skaner 9000 ED ma do dyspozycji ponad 65000 kroków na kolor (RGB). Diody LED będące źródłem światła zostały specjalnie zaprojektowane
z myślą o skanowaniu wielu formatów, podczas gdy diody dla każdego z kolorów (RGB i IR) zapewniają oświetlenie z dyspersją. Rezultatem tego jest bardziej płynne odtworzenie ziarnistości obrazu i bardziej precyzyjne odczytanie i odwzorowanie każdego koloru.

wydruki i skanowanieProfesjonalne funkcje kontroli obrazu

Skaner SUPER COOLSCAN 9000 ED z oprogramowaniem Nikon Scan 4 zapewnia komplet funkcji cyfrowej obróbki obrazu. Udoskonalony system oświetlenia LED współpracuje z technologią Digital ICE Professional™, która współpracuje z filmami Kodachrome. Za pomocą jedynie kilku prostych ustawień przez naszego pracownika możecie Państwo otrzymać wysokiej jakości obrazy, z całkowicie wiernym odtworzeniem oryginalnych kolorów - problem, z jakim zwykłe aplikacje służące do przetwarzania obrazu radzą sobie zwykle z dużym trudem. System Zarządzania Kolorami (Nikon CMS) dba także, aby każdy cień
i barwa były odpowiednio precyzyjnie odwzorowane w prawie każdych warunkach roboczych.

wydruki i skanowanieArchiwizacja skanów

Zapis skanów ma miejsce na różnych rodzajach nośników zazwyczaj klient otrzymuje skany nagrane na markowe płyty CD. Możliwy jest zapis z ochroną (plików o większej rozdzielczości).
Jeśli chcecie Państwa obniżyć koszty skanowania prosimy zdecydować się na zapis skanów w formacie JPG z maksymalna jakością. Strata jakości w porównaniu z formatem TIF jest pomijalna, a na CD mieści się więcej plików.